Osobnost a dílo Jana Zrzavého v DCBL

08. 09. 2018

 JAN   ZRZAVÝ A  BENÁTKY

Výstava JAN ZRZAVÝ A BENÁTKY, která dokumentuje přátelství Jana Zrzavého a benátských kapucínů, je přístupna všem zájemcům od 4. 9. 2018 v Duchovním centru P. Martina Středy a blahoslavené Marie Restituty  v Brně-Lesné.

Reprodukce 25 obrazů, které malíř daroval svým přátelům v kapucínském klášteře v Benátkách,  a zajímavé  fotografie i texty osvětlují méně známé kapitoly ze  života Jana Zrzavého, jehož umělecké dílo se vyznačuje výrazným duchovním účinkem.

Doprovodným programem výstavy bude neděle 14. října 2018 v 17 hodin komponovaný pořad slova a obrazu o osobnosti a díle Jana Zrzavého.

Na všechny zájemce se těší pořadatelé:

Společnost Jana Zrzavého a Duchovní centrum P. Martina Středy a bl. Marie Restituty Brno-Lesná