Ohlášky 21. 3. 2021 – 5. neděle postní

20. 03. 2021

Dnes je 5. neděle postní. Bohoslužby je možno konat při zaplnění max. 10 % míst k sezení. V našem kostele se může rozmístit 30 účastníků. Po naplnění tohoto počtu prosíme další věřící (do počtu 20), aby se účastnili mše sv. v sále Duchovního centra, kam je přenášen zvuk z kostela.

Bohoslužby v týdnu jako obvykle, více info zde. V úterý je v 17.00 společná a ve čtvrtek soukromá adorace po mši do 9.00.V pátek v 17.30 se modlíme křížovou cestu, kterou povede skupina žen.

V úterý v 11.00 zde bude pohřeb našeho farníka p. Antonína Juřeníka.

Ve čtvrtek o slavnosti Zvěstování Páně budou 2 mše sv.: obvyklá ráno v 7.00 a navíc v 18.00.

Za týden bude Květná neděle. Na začátku bohoslužeb budou požehnány ratolesti, které si sami doneste. Protože se zpívají pašije, bude první a poslední bohoslužba posunuta, a sice na 6.30, 8.00, 9.00 a 10.30.

Služba v kanceláři: po, stř, pá: 14.30 – 17.00.

Úklid kostela má na starosti druhá skupina mládeže.

Modleme se o přímluvu naší s. Restituty za ukončení pandemie. Modlitbu najdete na menším obrázku s jejím portrétem.

Lavice v kostele budou v dohledné době postupně nahrazovány novými. Staré lavice nabízíme zdarma farníkům. V pátek po mši bude dražba bytu, který jsme zdědili. Zájemci se mohou stále hlásit.

Ve Svatém týdnu budou každý den jen jedny bohoslužby. Prosíme, abyste si vybrali svoji účast na bohoslužbě buď Zeleného čtvrtku (18.00), nebo Velkého pátku (15.00), nebo Velikonoční vigilie (19.00). Zapište se prosím na seznam v sakristii.

Na Velký pátek a Bílou sobotu bude kostel otevřen prakticky po celý den pro soukromou modlitbu. Sv. zpověď si vykonejte pokud možno co nejdříve. Zpovídáme ve všední dny zpravidla půl hodiny před každou mší sv. V neděli prostor ke zpovědi většinou není.

Rádi navštívíme se svátostmi naše nemocné farníky, které nám nahlásíte.

Výzva biskupů ke sčítání lidu, více info zde.

Ohlášky z minulého týdne

Zpět