22. neděle v mezidobí

02. 09. 2019

Bohoslužby: 7.30 za farníky a dobrodince, 9.00 a 10.30. Jednota Orel bude srdečně zve děti i dospělé od 15 do 19 h. na nám. SNP na Orelské zakončení prázdnin.

V úterý bude památka sv. Řehoře Velikého, papeže, pátek je první pátek v měsíci.

Začátek školního roku je vhodnou příležitostí vykonat si pobožnost devíti prvních pátků, obdařenou příslibem mnoha milostí. Vyzýváme žáky, studenty i pracovníky ve školství, aby začali nový školní rok dobrou sv. zpovědí a přijetím svátosti oltářní.

Úklid Centra má na starosti skupina mládeže po bohoslužbě slova a adoraci, která se koná každé úterý v 17.00.

Od dneška po celé září budou poutě na Vranově, kterých se mnozí z vás každý rok účastníte. Nemohli byste po mši před tamějším kostelem rozdávat naše propagační letáčky na podporu naší stavby? Děkujeme, že se i tímto způsobem připojíte k budování našeho kostela!

O 1. sobotě v říjnu (5. 10.) uskutečníme pouť mariánské poutní místo Přibyslavice. Odjezd bude kolem poledne. Cena: 200 Kč, studenti 100, školní děti zdarma. Po cestě si prohlédneme třebíčskou baziliku, jeden z nejkrásnějších chrámů u nás. Přihlašujte se v sakristii.

Centrum naděje a pomoci (CENAP) pořádá kurz směřující k pochopení základů lidské plodnosti, jak správně vymezit plodné a neplodné dny, jak si nenechat ničit zdraví či vztah ani antikoncepcí, ani umělým oplodněním. Kurz pomáhá nepodlehnout tlaku reprodukčního a antikoncepčního průmyslu. Jedinečnost kurzu spočívá ve vedení zkušenou gynekoložkou, předávané informace jsou podloženy roky výzkumů a praxe. Termíny jsou buď ve čtvrtky od 19. 9 nebo v soboty od 14. 9. Informace