125. výročí narození blahoslavené Marie Restituty Kafkové

29. 04. 2019

Všechny farníky a vážené hosty zveme k oslavě 125. výročí narození blahoslavené Marie Restituty Kafkové

Bl. Marie Restituta se narodila 1. května 1894 v Brně-Husovicích. Po dvou letech se však celá rodina natrvalo usídlila ve Vídni, kde Helena Kafková odmalička vyrůstala a později studovala. Láska k člověku ji přivedla k ošetřování nemocných a k řeholnímu životu, jak jej poznala u sester III. řádu sv. Františka. Od roku 1919 pracovala jako sestra na operačním sále v nemocnici v Mödlingu, kde byla oblíbena nejen pro svou obětavou pomoc, ale také jako pomocnice v těžkostech i moudrá rádkyně. V roce 1942 ji po udání zatklo gestapo a byla obviněna z velezrady. Po třináctiměsíční vazbě, v níž pět měsíců strávila v cele smrti, byla přes mnohé žádosti o milost 30. března 1943 ve Vídni sťata. 21. června 1998 ji prohlásil ve Vídni Svatý otec Jan Pavel II. za blahoslavenou. Věřící z Lesné se rozhodli zasvětit jí nově budovaný kostel a (spolu s P. Martinem Středou) stávající Duchovní centrum. Katolická církev v brněnské a vídeňské diecézi slaví 29. říjen jako den její památky.

Slavnostní bohoslužba se koná 1.května 2019 za účasti hostů z Vídně v 11.00 h.
Hlavní celebrant otec opat Marian Rudolf Kosík z Nové Říše
Po mši možnost nahlédnout na stavbu nového kostela

Odkaz na plakátek pozvánky